МЕТА: Закріпити в
учнів знання з основ деревообробки: властивостей деревини, видів пиломатеріалу,
розмітки виробів, різання фанери, ДВП, ДСП, довбання деревини;
сформувати вміння та навички роботи з деревообробними
інструментами,
визначити рівень знань учнів та практичних
навичок;
розвивати самостійність, індивідуальність,
прагнення до вдосконалення самоосвіти;
виховувати любов до праці, до рідного краю,
бережне ставлення до природи.
ОБЛАДНАННЯ: карточки –
завдання, тестові завдання, таблиці з деревообробки, столярні інструменти,
зразки порід дерева, лінійки, кутники, малка, стусло, підкладна дошка, упори
для пиляння.
ЧАС: 2×40 хв.
ХІД УРОКУ
1. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ.
Привітання
Перевірка
готовності до уроку
Відмічання
відсутніх
2. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ.
Слово
вчителя.
Сьогоднішнім
уроком ми закінчуємо вивчати розділ “Ручна обробка деревини ”. Ви вивчили такі
теми, як “Властивості деревини”, “Розмітка виробів з пиломатеріалів”, “Різання
фанери ДВП, ДСП”, “З'єднання виробів”. Сьогодні у нас узагальнюючий урок. Ви
маєте показати, що ви вивчили, що вмієте, що відклалося в пам'яті. За свої
знання і вміння отримаєте підсумкову оцінку.
Перший
етап нашого уроку – це розминка.
3. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.
Слово
вчителя.
Я
пропоную розділитися на 3 команди і провести розминку, погравши в Брейн – ринг.
Я буду
задавати питання і яка команда буде готова дати відповідь піднімає руку.
(Клас
ділиться на 3 команди.Кожна команда обирає собі капітана)
Слово
вчителя.
Якщо
команди готові , я починаю.
1.
Яке хвойне дерево на зиму скидає свої голки? (Ялиця)
2.
Яке дерево бореться з вампірами? (Осика).
3.
Яке дерево притягує блискавку? (Дуб)
4.
Яке дерево проводить електричний струм?
5.
Точність вимірювання цього інструмента 1 мм.? (Лінійка)
6.
Це дерево дуже люблять гриби? (Береза)
7.
Для чого служить кутник?
8.
За допомогою чого розмічають криволінійні контури? (Шаблон)
9.
Якою ножівкою пиляють фанеру? (Мілкозубою)
10.
Що таке пазухи?
11.
Що ми називаємо пропилом?
12.
Яка сама тверда порода дерева? (Граб)
13.
З чого краще виготовити ручку на молоток з дуба чи ясена?
14.
Що таке текстура?
15.
Що можна отримати з крони хвойного дерева? (Газ,
борошно, каніфоль, спирт).
16.
Як називається прямокутний отвір у заготовці? (Гніздо)
17.
Як називається виступ на заготовці? (Шип)
18.
Як полегшити закручування шурупа в тверду деревину? (Змастити або просвердлити отвір).
Слово
вчителя.
Слідуючий
етап- конкурс капітанів. Кожен капітан задає питання іншому капітану. Дві
умови: по- перше, питання має відповідати вивченим темам, по –друге, капітан має знати відповідь на своє
запитання.
Першим
задає капітан першої команди.
(Капітани
задають питання один одному. Можна задати по 2 питання.)
Слово
вчителя
Слідуюче завдання – практичне. Кожна команда отримує
заготовки для виготовлення упору. Завдання команд – з'єднати деталі в готовий
виріб. Для з'єднання дається 2 цвяхи і 2 шурупи. Оцінюється якість роботи. Якщо
цвях згинається, витягувати його не можна. Бажаю командам успіху.
(Починається
практична робота, в якій беруть участь всі члени команд. Після закінчення
роботи вироби відразу перевіряються і визначається переможець.)
Слово
вчителя
Слідуючий
етап – технічна задача на кмітливість.
Вам необхідно, порадившись всередині команди, намалювати ескіз виробу. Вибір
довільний, але в ньому має бути декілька видів з'єднань. Разом з цим вибір
повинен бути простим. Час на завдання – 10 хв.
(Учні
працюють над ескізом.)
Слово
вчителя.
Ми дещо
пригадали, включили на повну потужність інтелектуальні здібності, розігрілися.
Саме час переходити до основної частини. Перевірку знань буде проведено шляхом тестування. Я буду зачитувати питання і
давати варіанти відповіді на них. Вам необхідно знайти правильний варіант і
записати його. Всі, хто давав правильні відповіді під час розминки і був
активним, отримують один додатковий бал до загальної суми балів. Питань буде
18. Вони не важкі, але потребують уваги і розуму. Тому не поспішайте, уважно
вислуховуйте запитання, варіанти відповідей, подумайте і тільки потім
відповідайте. Кожен працює самостійно.
Якщо
запитань немає і все зрозуміло, почнемо.
4. САМОСТІЙНА РОБОТА.
Робота
виконується в робочих зошитах. Після закінчення чергові збирають зошити.
Зачитую правильні варіанти відповідей. Так учні зможуть зорієнтуватися в
кількості правильно виконаних завдань.
5. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ.
Слово
вчителя.
Закінчується
урок. Ми закріпили знання, отримані на попередніх уроках. Ви показали високий
рівень підготовки. Заняття не пройшли даром. Все, що ви вмієте і знаєте
знадобиться в повсякденному житті. Як кажуть в народі: “Ремесло – не коромисло,
плечей не відтягне”.
Немає коментарів:
Дописати коментар